Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Ile może kosztować upadłość konsumencka?

Ile kosztuje upadłość konsumencka?

Upadłość konsumencka i jej cena to tajemnica poliszynela. Koszty zależą zazwyczaj od kancelarii, która będzie przygotowywała wniosek. Ostateczna cena będzie również zależna od wielu czynników.

Koszty upadłości konsumenckiej

30 złotych – to podstawowy koszt upadłości konsumenckiej czyli złożenia odpowiedniego wniosku w sądzie – tak zwana opłata sądowa. Aby jednak upadłość konsumencka była skuteczna, zwykle potrzebujemy wsparcia specjalistów. Tak więc pozostałe koszty związane z ogłoszeniem upadłości konsumenckiej to cena przygotowania wniosku o upadłość konsumencką, która jest bardzo zróżnicowana – od 2000 zł do nawet 16 000 zł. Każdy prawnik powinien posiadać taką samą wiedzę i umiejętności związane z przygotowaniem wniosku o upadłość konsumencką. skąd więc tak zróżnicowana cena? W większości wynikają z  kosztów promocji, terminów przygotowania wniosku, a także lokalizacji kancelarii czy innych kosztów stałych.

Jak wybrać kancelarię do ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Są osoby, które po zgromadzeniu niezbędnych dokumentów i przekazaniu ich do poszczególnych kancelarii czekają na rozpatrzenie wiele miesięcy. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami obsługi i samymi, wynikającymi z sytuacji finansowej klienta. Dlatego najlepszym wyjściem z sytuacji jest wyznaczenie sobie terminów, ustalenie ceny i procesu współpracy, najlepiej spisując obustronną umowę.

Następnie musimy pamiętać, że prawnik powinien podchodzić indywidualnie do każdego Klienta. Tylko wczucie się w jego sytuację spowoduje, że osoba ta będzie wsparciem dla Ciebie przez cały okres postępowania.

Następnie bardzo ważne jest zawodowe doświadczenie praktyczne. Idealnie, aby kancelaria przygotowująca wniosek o upadłość konsumencką miała też praktyczne doświadczenie w postępowaniu po ogłoszeniu upadłości. Wiele kancelarii skupia się na ogłoszeniu upadłości konsumenckiej, a później klient zostaje sam przed syndykiem i sądem. Warto więc powierzyć zadanie fachowcom, którzy zajmą się Pańśtwa sprawą od A do Z.

Czy wyższa cena zawsze jest więc gwarantem wyższej jakości? Niekoniecznie. Na cenę w niektórych przypadkach mają koszty promocji czy długi czas przygotowania wniosku wynikający z nieznajomości materii. Jeśli prawnik ma doświadczenie i posiada odpowiednie umiejętności już przy wstępnej analizie będzie w stanie wskazać ile czasu potrzebuje na przygotowanie wniosku i jaki to będzie koszt oraz zaproponuje zawarcie obustronnej umowy.