Blokada licytacji komorniczych Warszawa

Nasza firma zajmuje się także pomocą osobom zadłużonym. Niestety, spirala zadłużenia często prowadzi do egzekucji komorniczej. Co gorsza, jeśli mamy swoje mieszkanie, dom czy inną nieruchomość, grozi nam zlicytowanie tych dóbr.

Jeśli jesteś zagrożony zlicytowaniem Twojego majątku, masz wyznaczony termin oszacowania i opisu nieruchomości lub co gorsza, masz już wyznaczony termin licytacji, zadzwoń do nas i umów się na konsultację. Szybke działania mogą zablokować działania komornika. Musisz jednak wykonać ten pierwszy krok.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Jak blokujemy licyctacje komornicze w Warszawie?

Domyślamy się, że widmo zlicytowania Twojego domu lub mieszkania, na które pracowałeś całe swoje życie może doprowadzić do załamania. Niestety, prawo jest nieubłagane i nawet, jeśli problemy finansowe wynikają z wypadku losowego czy nieoczekiwanych dodatkowych wydatków, prędzej czy później niespłacenie długu będzie wiązać się z egzekucją komorniczą.

W tym wypadku jednak to my wyciągamy pomocną rękę. Okazuje się, że możemy zablokować licytację komorniczą, a prawie zawsze możliwe jest jej wydłużenie w czasie. Za chwilę dowiesz się, w jaki sposób możemy tego dokonać.

Egzekucja komornicza z nieruchomości w Warszawie – jak wygląda?

Efektem egzekucji komorniczej może być ściągnięcie środków z naszej pensji, blokada rachunków bankowych, a także zajęcie ruchomości i nieruchomości. Chyba zgodzimy się, że ta ostatnia może powodować najgorsze myśli, a dla wielu z nas utrata mieszkania czy domu, które mogą zostać zlicytowane to prawdziwy koniec świata.

Przyjrzyjmy się, jakie nieruchomości mogą zostać zajęte przez komornika:

domy

mieszkania

współdzielcze własnościowe prawo do lokalu

tereny mieszkaniowe

grunty zabudowane

grunty niezabudowane

grunty rolne

grunty budowlane

gospodarstwa rolne

garaże

hale i magazyny

miejsca postojowe

W przypadku posiadania więcej niż jednej nieruchomości i dużej kwoty zadłużenia komornik może zająć więcej niż jedną nieruchomość. Dlatego też tak ważne jest szybkie działanie w celu uregulowania swojej sytuacji.

Jak zablokować licytację nieruchomości?

Aby rozpocząć proces blokady licytacji w pierwszej kolejności należy zgłosić się do nas w przypadku, kiedy mamy już wyznaczony termin opisu i wyceny nieruchomości. W pierwszej kolejności opóźniamy maksymalnie termin tej czynności, po czym zaskarżamy i blokujemy lub całkowicie anulujemy licytację.

Wiele osób dziwi się, że w ogóle istnieje taka opcja. Na szczęście dłużników, komornicy bardzo często w toku całego postępowania egzekucyjnego popełniają szereg formalnych błędów, które mogą być podstawą do unieważnienia niektórych postanowień. Tym samym cały proces się opóźnia, a docelowo może zostać całkowicie anulowany. Oczywiście, anulowanie nie oznacza, że dług znika. Niemniej, cała procedura musi zacząć się od nowa, co daje nam wiele czasu na uregulowanie swojej sytuacji finansowej, a być może nawet ugodę z wierzycielem. Taki scenariusz brzmi o wiele lepiej, niż licytacja naszego domu czy mieszkania.

Najważniejszym zadaniem naszych specjalistów jest wytknięcie błędów komornika. Na szczęście bogate doświadczenie i wiele przypadków pozwala nam szybko znaleźć obszar, w którym komornicy mylą się najczęściej. Wiemy wtedy co robić i możemy zablokować licytację komorniczą Twojego majątku w Warszawie.

Co jeśli mam już wyznaczony termin licytacji komorniczej?

Również możesz skontaktować się z nami. Jeśli jesteś już po oszacowaniu i opisie nieruchomości i masz wyznaczony termin licytacji, w takich sytuacjach staramy się doprowadzić do całkowitego odwołania licytacji.

Największe zalety blokowania licytacji komorniczych?

Pozytywne nastawienie

Dajemy ogromną szansę, że nie utracisz swojego majątku w drodze licytacji (zazwyczaj o wiele zaniżona cena w stosunku do wartości rynkowych).

Szansa na ugodę

Odwołanie licytacji może dać nam czas na zawarcie ugody z wierzycielem i spłacanie naszych długów według atrkacyjnego harmonogramu.

Komfort

Zablokowanie licytacji komorniczej z pewnością sprawi, że Twój komfort psychiczny poprawi się. Nie musisz martwić się, że za chwilę utracisz swoje mieszkanie lub dom.